Nga: Artisti Halit Nezaj - Shefqet Avdush Emini miku im artisti i artit te veqant me renome botrore.

Nga: Artisti Halit Nezaj - Shefqet Avdush Emini miku im artisti i artit te veqant me renome botrore.

Nga: Artisti Halit Nezaj

Shefqet Avdush Emini miku im artisti i artit te veqant me renome botrore.
Shefqet Avdush Emini, një artist i njohur ndërkombëtarisht.
Ai është një artist i trajnuar akademikisht që ka zhvilluar stilin e tij. Vetë “dorëshkrimi” i tij që e bëri të famshëm.
SHKRUAN Halit Nezaj---Për Shefqetin me ja nis me shkru duhet 3 vjet me shkru por po i them diqysh thebsoret.Shefqeti ma shum ka dekorata,tituj,mirnjohje etj ndërkomtare sesa dikush libra në biblioteken shtëpiake.
Shefqetin e njef bota e unë si artist e njoh mir punen dhe vleren e tij artistike.
Unë diskutoj privatisht me artistat,sportistat regjisort,skenaristat,aktort etj i njoh mir mbrensisht prandaj dua të them se fort Shteti i Kosovës i ka anashkalu edhe qebesa as që i njeh kta tipa☝🥲.

Lista e ekspozitave të veprave të tij në muze dhe galeri arti në mbarë botën është e gjatë:
Suedia, Danimarka, Turqia, Maroku, Egjipti, Kina, Austria, Holanda, Uashingtoni DCU, Zvicra, Gjermania, Italia, Britania e Madhe, Spanja, Portugalia, Franca (Louver) Belgjika, Rumania, Bullgaria, Maqedonia, Sllovenia, Kroacia, Serbia, Bosnja, Kosova, Shqipëria, Brazili, Uashingtoni, Kuvajti, Sllovakia, Polonia,

Omani, Rusia, Palestina, Kanadaja, Algjeria, Azerbajxhani, India, Tunizia. Ai është gjithashtu i ftuar rregullisht në simpoziumet e artit që mbledhin së bashku artistë vendas dhe ndërkombëtarë
Krijoni art së bashku dhe frymëzohuni. Shefqeti lidhet edhe me Akademinë Filarski, një akademi private në Holandë e themeluar nga artisti Marian Filarski si mësuese e klasave master në pikturë. 

See less

— with Edi Smajli and Shefqet Avdush Emini.

​​​​​​​Veli Morina

Respekt per piktori. E madh Shefqet Avdush Eminin
Shefqet Avdush Emini
Te faleminderit shume Artist Veli Morina.Jam i lumtur dhe krenar qe nuk jam i vetem, por me shoke e artist te mdhej si ju.
Respekt 🙏🇽🇰🇦🇱
Bajram Begu
Nji shenim i vecante per artistin e MADH Shefqetin,nji super talent te cilin e njoh prej ne studime.Vlersimi dhe fjalet e Juaja jane me se te arsyeshme…fatkeqsisht na me teper e vlersojme te huajin se njeriun ton.Te lumte per komentin…..
Shefqet Avdush Emini
Te faleminderit shoku im i studimeve artist Bajram Begu.Personalish jo vetem qe jam i lumtur por dhe krenare me miqet e mi qe i kam.Njohin vlerat e veta dhe vlersojne edhe te tjereve.Pa dyshim se je i vlersuar nga ana ime jo vetem si Artist por edhe si njeri i sinqery dhe i ngritur.
Te pershendes nga Holanda atje ne Amerike.🙏🇽🇰🇦🇱🖐
 
Bajram Begu
Shefqet ate qe shkruajta eshte realitet,vetemse nje injorant ose psikopat nuk e pranon ate fakt…
Shefqet Avdush Emini
Shoku im Artist Bajram Begu. Respekt si qdohere.🙏🇽🇰🇦🇱

Weergaven: 21

HNKF heeft nu een besloten groep op Linkedin. Meld je aan!

© 2024   Gemaakt door hnkf.   Verzorgd door

Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden