Recensie of my artwork- Shefqet Avdush Emini

Shefqet Avdush Emini Dutch Art Master 
Alanya International Art Symposium
THANK YOU NATALIA !
Artist: Natalia Bazhenova, Moscow, Russia

 
THANK YOU FOR COMMENTS FROM ALL OF YOU !
Faleminderit për komentet nga të gjithë ju !
Jam
ë mirënjohës për mbështetjën e juaj miqë të nderuar... !
 
 

2017

2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zvonko Pavliqiq, koleg ne fakultetin e arteve ne prishtine

BAJRAM BEGU COLEG NE FACULTETIN E ARTEVE NE PRISHTIN

 

 

ARTIST,SARADAR UNVER AND ARTIST JULIANA ILLES MAJOR

 

 

 

Ahmet Ibrahimi 

Shumë urime Shefqet ...suksese edhe në të ardhmen ! Je ba ambasador i fuqishëm i kulturës dhe artit Shqiptar!!

https://plus.google.com/112360509979157103088

SHEFQETE GOSALCI


 

Tarsus, Turkey 2017

Kushadasi,Turkey 2017
 
 
 
 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 
 

 

Symposiumi ne Russi ne vitin 2013

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Në muain e ardhsëm do të nisem për në Egjipt.Më ftesen për një workshop
dhe do të qëndroj disa ditë e prap do të kthehem me shumë obligime që më presin.Në realizimin e më se dhjetëra expozitave nëpër botë.Po prap sa mundë aq kënadsi.

 

Besoj se ne Kairo ke me marrë shumë inspirime për pikturë.
Sipas Abedinit -vëllaut tim,i cili ka studjuar dhe vazhdon ne magjistraturë atje, Egjipti ashtë vend me kulturë të lashtë....See More
 

Përshëndetje,
Shefqeti
 
 

Oil painting on canvas
100x160
€ 10.000
SOLD

Roe Tifft
I'm going to call it the hug and a squeeze, but it's really so powerful.
19 May 2010 at 16:44 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...


Shefqet Avdush Emin
Thank you very much Roe!
Best regards,
Shefqet
19 May 2010 at 19:50 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...

Bekim Rexhepi
Shefqet, i dashur mos tu ndejt me "arabofob", ne pikturen tënde po zënë vend elemet konservativë te asaj kulture dhe jo aq dëmëthëns për kulturen artistike shqiptare. Nuk dua të nënçmoja, por kjo si në këtë tablo, më që po bënë me vetdije më bënë paksa të largët nga ty. Mbulesat në fytyrë nuk justifikojnë artin, arti shijohet gadi ne të gjitha detalet...
23 May 2010 at 14:05 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...
   Betty Mattio Shefqet,you are a great painter!!!!!!!!!Ilove your paitings,so much......over all,the light and the colours!!!!!!Congratulations!!!!!!!!many kisses and GOD BLESS YOU,EACH DAY.......BETTY MATTIO.
23 May 2010 at 19:51 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...
Shefqet Avdush Emini
Hello Betty,
Thank you very much for your comment.... I like very much this painting but it's sold. I am glad that I make somebody very happy with this painting.
Best regards,...See Mor
24 May 2010 at 02:33 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...
Shefqet Avdush Emini          
Pershendetje Bekim
Ket pikure e kam punuar ne Holand dhe eshet shitur ne Holand, kurse tema nuk ka te beje asgje me arabet.Nese ju pak kuptoni artin analizone me mire ket pikture dhe tani bindeni se ketu askund nuk ka mbulesa por kjo piktut i takon artit te sotem moderrn i nderuar ))))) per ket arsye dhe eshte blere ne nje qmim mjaft te mire.Qytetarit evropian nuk i pengoi asgje por ati i pelqeu shum dhe beri zgjedhjen me te mire ta ket ket pikture per veti !Po siq duket ti ke ke pare vizitat e mia qe jam prezentuar ne shtetet Arabe dhe me ate po nderlidhesh ne ke pikture e ndoshta pak po te pengon edhe qmimi i saje ))) ,po qka ti bejme kjo eshte e verteta.Per tu habitur si nuk i paske pa ekspozitat tjera ne muzet me te njohura te botes ,pra nese te intereson shko lexo me shum ne biografin time dhe shiqo CV e tani jem koment)))) ! Sa i perket nenqmimit ti nuk ke asnje shans me neqmue punen time sepse puna ime eshte vlersuar ne nivelin me te larte nga critika profesionale neper bote !!!! )))
Per ndryshe nuk i nenqmoj arabet e asnje popull tjetr,nuk besoj se Arabet e kolonizuan Mitrovicen. ne dohet te mirremi me qeshtjet tona madhore e jo te krijojme armiq pa nevoje dhe pa asnje arsye,vetem qe te ndihet ne mase se jame i gatshem te kundeshtoj apo luftoj dike,kete munde ta bej qdokush... Mendoj se eshte nje menquri te krijojme sa me shum miq e jo armiq.Une nuk jam i interesuar te luftoj me popuj te tjere por, mua me intereson te lidhi miqesi me te gjith ata qe duan te miqesohen. Jam nje artest i arenes nderkombetare dhe mua me intereson te krijoj arte me vlere e jo te mirrem me gjera te kota apo me politike .Arti per mua eshte mbi te gjithat !!! Keshtu qe jam shum i lumtur qe po me ipet mundesia te kam shume miqe Arab e shum miqe te ndryshem te kombeve e kombsive te ndyshme ne botes. Jam shum i lumtur qe te kem miq te ngjyrave te ndryshme siq i ka krijuar Zoti i madherishem !!! Qka mue me intereson ne jeten time te mirrem me veteveten dhe ideologjin time e mos ta humbas kohen pa nevoj me gjera te pa kuptimta dhe boshe !!!

 
Shefqeti
Koment ne pikturen time
Shefqet Avdush Emini
Comments
Val Aries's profile photo
Val Aries
 Another great painting!

9 August 2011 at 18:46 · Like
your profile photo
Shefqet Avdush Emini
 Thank you Valerie and Marıana !

9 August 2011 at 21:46 · Like
Ghislaine Constance Lagier's profile photo
Ghislaine Constance Lagier
 ALL THE WORLD THERE! THANKS SHEFQET IT IS GREAT!!

12 August 2011 at 02:28 · Like
your profile photo
Shefqet Avdush Emini
 Thank you Ghislaine and you are welcome!

12 August 2011 at 07:27 · Like
Ilaz Hysaj's profile photo
Ilaz Hysaj
 po me pelqen shprehja, ngjyrat, super

8 February 2012 at 11:25 · Like
Faruk Tasholli's profile photo
Faruk Tasholli
 Gjini eshte Shefqeti. Keshtu ka thene edhe Anton Gllasniqi para 30 vitesh.

8 February 2012 at 11:27 · Like
Ilaz Hysaj's profile photo
Ilaz Hysaj
 nuk e pasna dite çfar gjeniu pasna pase shok klase

8 February 2012 at 11:28 · Like
Faruk Tasholli's profile photo
Faruk Tasholli
 Keshtu e kini ju kosovaret, fleni mbi ar dhe nuk e shihni

8 February 2012 at 11:29 · Like
Ilaz Hysaj's profile photo
Ilaz Hysaj
 E ti Faruk, Gjerman kee aqe e paske pa arin, hahahah

8 February 2012 at 11:31 · Like
Ilaz Hysaj's profile photo
Ilaz Hysaj
 faruk nese ke foto te tjera te vjetra mi posto te lutem si e pelqejne shume

8 February 2012 at 11:33 · Like
Faruk Tasholli's profile photo
Faruk Tasholli
 ku po e di une para 30 vitesh qe ka qene gjeni. kur ti u gjujshe me trup neper demonstrata shefqeti pikerisht me 11 mars ma ka pas ba nje portret qe e nde e kam

8 February 2012 at 11:34 · Like · 1
Ilaz Hysaj's profile photo
Ilaz Hysaj
 Edhe njehere Shefqet te pergezoje per sukseset dhe shpresoje se galerite e kosoves do te kene nderin t ekspozojne keto vlera.

8 February 2012 at 12:46 · Like
your profile photo
Shefqet Avdush Emini
 Ju flemindit per komente pozitve.Po fatebardhesisht se nuk jam i vetmi i sukseseshem po edhe shoket i kam shum te sukseseshem. Njeri shkrimtari shkelqyer e tjetri nje kirurg i sukseseshem.

Ju uroj qdo te mira miq te nderuar!
Shefqeti
your profile photo
Shefqet Avdush Emini
 

Comments
Laura Siner Brahimi's profile photo
Laura Siner Brahimi
 Madhështore sikurse natyra, pikturat tua shefqet taman mister.....
    
your profile photo
Shefqet Avdush Emini Te faleminderit e nderuara Laura !

Laura Siner Brahimi's profile photo

Laura Siner Brahimi Art me ndjesi dhe që ta kënaq syrin, vetëm çofsh shembulli i shoqërisë këtë e keni arrit

your profile photo

 

Shefqet Avdush Emini SHOQERIS SONE I DUHEN NJERZIT E SINQERTE SIQ JENI JU !!! KJO ESHTE E KJARTE QE KATERI I JUAJ ESHTE I FORTE DHE ME PLOT BESIM NE VETVETEN  E KRIMTARIN TENDE ! TE PERSHENDES NGA HOLANDA

Laura Siner Brahimi's profile photo

Laura Siner Brahimi Të jam mirënjohëse për vërtetësinë që e thoni për tiparet e mija. E dua të vërtetë të vërtetën në art ky është njeriu dhe identiteti tij 
Shikoja pikturën e di çfarë bartë në vete 
Jeni i pasur në shpirt dhe me vlera të larta njerëzore Shefqet

Comments


Comments
 

  

BURIM MEHMETI, KENGETAR I NJOHUR , DJALI I DAJES  SHABAN MEHMETIT 

SHABAN MEHMETI

SHABAN MEHMETI
 

Ky është djali i madh i dajes tim. Shaban Mehmeti

 
 
 

Ky është djali i dajes tim, jemi rritur së bashku si femi.


 

 
 
My Olld Paitings after graduaation 1983/ 84
 

 

 

 
 
 
 
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
VIDEO FROM: SELCIK ELLI ARTIST FROM TURKEY
 
 
 
 
 

 

Ky është Afrimi djali i dajes tim profesor i edukates fizike !

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 


 

 

 

    Weergaven: 286

HNKF heeft nu een besloten groep op Linkedin. Meld je aan!

© 2021   Gemaakt door hnkf.   Verzorgd door

Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden